Erdem Dırbalı

1978 Zonguldak doğumlu, Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi Mezunu,Divan Asia Hotelinin Executive Chefi,

1999 yılında Istanbul Ceylan Intercontinental otelinden,Londra Churchill Inter Continental Oteline transfer olur ve 8 seneyi aşkın Londra’ da yaşadı, 3 dil biliyor ve ingiliz vatandaslığına sahip. 15 senelik meslek hayatinda Avrupanın önde gelen otellerinde, michelin yıldızlı verosetli restorantlarda çeşitli pozisyonlarda şeflik yaptı. Şu anda da DIVAN HOTEL ASIA otelinde Executive Chef olan Erdem Dırbalı bu zamana kadarda yurt dışında bir çok zincir otel ve Restaurantlarda, en ünlü michelin yıldızlı şeflerle çalışmıştır.

Türkiye’ ye dönmeye karar verdikten sonra, adaptasyonu kolay sağlamak adına 2005 yılında Ishtar Restaurant’ a Chef olarak geçiş yapar. Yemek kalitesini 5,9 puandan 9,6 ya çıkarıp London Eating istatistiklerini şaşkına çevirir.


1996 ile 1999 yılında Ceylan Inter Continental’ de pastane bölümünde çalıştığı zamanlar dışında, bu işin okulunu bitirmiş Mutfak Dekorcusu Damrong Promakhaktan iki yıl eğitim aldı ve birçok ünlü şeflerle çalışıp, her birinden aldığı bilgi ve tecrübeleri kullanmaya çalışarak kendini çok iyi yetiştirdiğine inanıyor.

8 Senelik yurt dışı yolculuğundan sonra şimdide Anadolu yakasının en büyük 5 yıldızlı oteli olacak Divan Asia’nın Mutfak Şefi olarak görevine devam ediyor.