Kuru Yufka BöreğiMalzemeler,

İstenilen adete bağlı olarak yufka
Su :))
İstenilen iç harcı
Sıvıyağ
1 Yumurta sarısı
Çörekotu,susam

Hazırlanışı....

İstenilen miktarda kuru yufkalarımızı,suyumuzu çok az açıp her tarafını ıslatıyoruz..Islanan yufkaları temiz bir örtüye serip,hafif kurumasını sağlıyoruz..

Bir adet yufkayı yağlanmış tepsimize alıyoruz..Başka bir adet yufkamızı da parçalara bölüyoruz.O parçalardan az az,diğer yufkanın üzerine koyup,bir fırça yardımıyla sıvıyağ serpiştiriyoruz.Sonra iç harcımızı koyuyoruz.Ben ıspanak,peynir,karabiber kullandım...Harcımızı koyduktan sonra tekrar yufka kapatıyoruz üzerine..Bu yufkamızın üzerine de yine parçalanmış yufkalardan ve sıvıyağ serpiştiriyoruz.Yine iç harcımızı koyuyoruz..

Kullanmak istediğiniz yufka adetine bağlı olarak,her kata bu işlemi uyguluyoruz...En son yufkanın üzerine,1 yumurta sarısı ve sıvıyağla hazırladığımız karışımı sürüyoruz.İsteğe bağlı olarak çörek otu ve susamla süsleyip,ısınmış fırınıma veriyoruz.Üzeri kızarana kadar pişiriyoruz..

Afiyet olsun...

Kuru Yufka Böreği yorumları

 • Image Description
  lezzet tutkunu
  18.01.2012

  Bildiğimiz yufka ekmeğinden yapılıyor değilmi?

  Küçükken yerdik eski günleri hatırladım,

  Şimdilerde ekmek açacak yerimiz yok ama neyseki semt pazarlarında satılıyor en kısa zamanda alınıp yapılmalı :) Yazdım aklıma ;)

 • Image Description
  Hazan_
  09.02.2012

  Evet ondan yapılıyor :)

  Kayınvalidem yapıyor banada sağolsun :) Ani misafir falan gelince,elinin altında çok pratik oluyor hemen yapması üstelik çok da lezzetli...

  Bizim evdeki yufkalar bitti bile :)