Dondurulmuş yemek kurtarıcı mı?

Akşam işten yorgun argın kendinizi zar zor eve attınız. Yemek pişirmenizi bekleyen çocuklarınız ve bir de eşiniz var. Elinizin ilk uzandığı yer buzluk oluyor. Orada iki paket hazır lazanya var. Atın mikrodalgaya, düzeltin masayı, işte oldu!

Çoğumuz koşuşturma ile gelip geçen zaman içerisinde sağlıklı yiyecekler pişirmek için yeterli zaman bulamıyoruz. Çalışan ve eve geç gelen insanlar olarak buzdolabımızdan dondurulmuş yiyecekleri eksik etmiyoruz. Ancak bu şekilde gerek fazla kilolara, gerek karbonhidrat yüklü bu yiyeceklerle yanlış beslenme alışkanlıklarına davetriye çıkarmış oluyoruz. Tek alternatif ise düşük kalorili donmuş yiyeceklerden satın almak. Ancak bunlarla bütün bir masa donatmak da bir o kadar pahalı. O zaman ne yapmak gerekiyor?

Zamandan kazanmak için yapabileceğiniz en sağlıklı ve kolay şey, taze sebzeler ve meyveler satın alarak kendi donmuş yiyecekler bölümünüzü kendiniz oluşturmak. Donmuş yiyecek fikri pek hoşunuza gitmese de bunları temel yiyecek olarak değil, son dakika kurtarıcıları olarak görmeye çalışın :)