Helal Etiketli Ürünlerde Domuz Eti Çıktı


Avrupa da et skandallarına her gün yenisi ekleniyor..Helal et etiketli etlerde yüzde 30 oranında domuz eti çıktı..ve utanmadan müslümanlardan özür dileriz açıklaması yaptılar..burda gerçekte bir kasıt oldugu aşikar..helal etiketi konulan ete yüzde 30 yani 3te 1 domuz eti karıştırıp sonra haberimiz yok demek de neyin nesi..Müslümanları kurban kesmeyin diye lanse eden özellikle et fiyatlarını artıranların tüm müslümanlara domuz eti yedirme niyeti gün yüzüne çıkıyor..Norveç'te Müslümanlar için üretilen "helal" ya da "sadece sığır eti kullanılmıştır" etiketli gıda ürünlerinde domuz etine rastlandığı bildirildi.
Gıda Güvenliği Kurumu Sözcüsü Ragnhild Arnesen, içlerinde at eti bulunup bulunmadığını belirlemek için test edilen et ürünlerinin yüzde 30 oranında domuz eti içerdiğini açıkladı.

Arnesen, ürünlerine helal etiketi yapıştıran Kuraas AS şirketinin söz konusu ürünleri süpermarketlerden ve restoranlardan çektiğini belirtti.

İnternet sitesinde Müslümanlardan özür dileyen Kuraas AS, domuz etinin helal etiketli gıda ürünlerine nasıl karıştığını bulmak için Gıda Güvenliği Kurumu yetkilileri ile işbirliği yaptıklarını ifade etti.

Daha önce de İngiltere'de üretilen helal etiketli tavuk sosislerinde domuz eti bulunmuş, okullara sosis satışı yapan şirket özür dilemişti.

Bu olaylar gösteriyor ki ne avrupada ne Türkiye de güvenle hicbir yerde et yemek yada hicbir helal sertifikası ile et satan markadan et almak mümkün olmayacak..En güzeli kurbanda senede bir defa kurbanınızı hayvanınızı kendiniz kesin dolabınıza koyup 1 sene gönğl rahatlıgı ile at eşek yada domuz eti karıstırılmamış saglıklı olarak tüketin..bizden söylemesi tercih sizin..