Kıymalı Pirinçli Kapuska

Ziyaretçilerimizden Özlem Hanım'ın nefis kıymalı kapuska tarifini lahanın faydaları konumuzda bizim paylaşmıştı.

http://www.lezzetvadisi.com/sebzelerin-faydalari/lahananin-faydalari.html#comment-1304

O kadar güzel anlatmışki daha fazla kişi okumalı diye yorumunu konu olarak düzenledik. Kendisine çok teşekkürler, en kısa zamanda resmini bekliyoruz:)

Şimdi 22 yıllık lahana yasağının bitmesine neden olan o nefis tarife geçelim ;

"Gecenlerde bir gazetenin tam bir sayfasını lahananın faydalarına ayırması içimi burktu...zira eşim hoşlanmadığı için 22 yıldır lahana pişirmemiştim....değil pişirmek kızkardeşimin pişirdiği enfes lahana dolmalarını bile eşimden gizli tüketiyorduk... neyse çok düşündüm ve lahana alıp pişirmeye karar verdim...netten kıymalı prinçli kapuska tarifini öğrendim ve keyifle pişirdim...ama eşimden çekindiğim için (yemez diye) başka yemekler de yaptım... çok dua ettim Allahım çok yemese de olur...birkaç kaşık yesin nolur diye...ve lahana sofraya geldi..eşim bir kaşık aldı....mmmmm nefis hanım sen bu yemeği daha önce neden yapmıyordun dedi :))))

niyet halis olunca sonuc da güzel oldu...

kıymalı prinçli kapuskayı mutlaka tavsiye ederim:)

tarifi
1 soğan
1 kaşık salça
1 tatlı kaşığı biber salçası
fazla büyük olmayan bir lahana yada büyük lahananın yarısı
250 gram kıyma
8 bardak sıcak su
1 su bardağı prinç

yağ koyduğumuz tencerede bir soğanı hafif kavuruyoruz salçaları ilave edip kıymayı da ekliyoruz...epeyce kavurduktan (lahanalar suyunu bıraktıktan sonra) 8 bardak kaynar suyu ekliyoruz...yarım saat kadar pişirince yıkanmıs princi ilave edip 5 dk daha pişiriyoruz...yemeği biraz demlendirip kırmızı biber ekleyip servis edebilirsiniz
afiyet şeker olsun"

Sizde tariflerinizi bize yazın yayınlayalım ;)