İşte Malta'da ödül kazanan lezzetler

Türk Aşçılar Milli Takımı, Malta'da düzenlenen The Montekristo Mediterranean Yiyecek ve İçecek Festivali'nde üstün başarı göstererek, çeşitli dallarda toplam 6 madalya kazanmıştı. İşte ödül alan çalışmalar...Malta'da uluslararası 350'ye yakın otel ve restoran çalışanlarının yanı sıra, 8 yabancı ülkenin milli takımlarının da katıldığı yarışmada ülkemizi 35 Kişilik Türk Aşçılar Milli takımınının 4 üyesi temsil etti.

Türk Aşçılar Milli takımında yer alan BTA Catering Services İşletmeler Executive Chef'i Yıldırım Beyazıt Serim, takım yarışmaları dışında bireysel olarak "Rice Dish/ Risottolar" ve "Ethnic Dish/Etnik Yemekler" kategorilerinde altın, "Fish Dish/ Balık Yemekleri" ve "Lamb Dish / Kuzu Yemekleri" kategorilerinde gümüş olmak üzere toplam 4 madalya kazandı.
BTA Catering Services İşletmeler Executive Chef'i Yıldırım Serim, hazırladığı
. Balık yemekleri dalında "Taze otlar ile marine edilmiş kalkan balığı, kızarmış Bakchovy ve lemon butter sos eşliğinde",
. Etnik mutfaklar dalında "İslenmiş patlıcan yatağında Çökertme kebabı",
. Kuzu Yemekleri dalında "Taze otlar ile marine edilmiş fıstıklı kuzu filetosu, tütsülenmiş patlıcanlı çuşka biber yatağında rosemary sos ile"
. Risottolar dalında "Kavanozda pişmiş lemon grasslı deniz mahsülleri, safranlı porçini mantarlı risotto"
yemekleri ile ödülleri almaya hak kazandı.

Türk aşçı milli takım kaptanı Ümit Yüksel ve Türk Aşçı Milli Senior Takım kaptanı Gökhan Tufan kaptanlığında alınan diğer ödüller aşağıdaki gibidir:

Madalya.......Kategori..........Ad Soyad
Altın .............Ethnic dish.......Yıldırım Serim
Altın........... ..Rice dish........ Yıldırım Serim
Gümüş........ Makarna ......... Rafet İnce
Gümüş........ Balık............... Yıldırım Serim
Gümüş........ Lamb dish....... Yıldırım Serim
Bronze....... Works in Fat..... Hüseyin Motor

Malta yarışmasını düzenleyen komite ayrıca Türk Aşçılar Milli Takımı'na başarılı yarışma performansları nedeniyle takım adına Türk Aşçı Milli Senior Takım kaptanı Gökhan Tufan ve Tüm Aşçılar Federasyonu başkanı Yalçın Manav'a Altın Plaket verdi.

Türk Aşçılar Milli Takımı Kaptanı Ümit Yüksel, Türk aşçılık mesleğine yaşattıkları mutluluktan büyük gurur duyduklarını belirterek, "Türk aşçılığını dünyada zirveye taşımak için çalışıyoruz" dedi.
kaynak:turizm gazetesi

İşte Malta'da ödül kazanan lezzetler yorumları

  • Image Description
    izle
    11.12.2011

    gerçekten güzel