yöresel kebaplar:manisa kebabı

Malzemeler :
3 yumurta
2 su b. süt
1,5 su b. un
1 çay b.sıvıyağ
İç harcı için:

yarım kg kuzu eti
1 soğan
2 patates
5 adet mantar
sıvıyağ,tuz,karabiber
Üzeri için:

1 poşet kremşanti
1.5 çay b.süt
yarım kg.çilek
Fesleğen sos için:

1 domates
1 çorba k. salça
fesleğen

Hazırlanışı :
Manisa kebabının iç harcı için et sıvıyağda sotelenmeye alınır. Daha sonra üzerine soğan eklenerek sotelenir. Daha sonra mantar
doğranarak ilave edilir. Biraz su ve baharat eklenerek pişirilir.Etler ve mantarlar pişince içerisine diğer taraftan kızartılmış küp
patatesler eklenir.

Diğer taraftan krep hazırlanır. Bunun için karıştırma kabına yumurta alınarak çırpılır. İçerisine süt, sıvıyağ ve biraz tuz eklenerek alabildiği kadar (yaklaşık 1,5 su b. ) un ilave edilir. Hazırlanan krep hamurundan ince krepler yapılır.

İç harç ve krep hazır olunca krep yayılır, orta kısmına harç konularak önce karşılıklı kenarları daha sonra diğer kenarları kapatılır.Yağlanmış fırın kabına dizilir. Daha sonra üzerine 1 dilim domates, 1 dilim biber ve bir dilim kaşar peyniri konularak kürdanla tutturulur. !90 derecelik fırında pişirilir.

Kebap pişerken fesleğenli sos hazırlanır. Bunun için 1 domates renderelir.Üzerine salça ve biraz tuz eklenir. Ocaktan alınmasına yakın Doğranmış fesleğen eklenir. Kebap pişince sos ile servis yapılır.