tencere

warning: Creating default object from empty value in /home/lezzet/domains/lezzetvadisi.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Mutfağımızdaki tehlikeli noktalar

* Raf sistemlerini gözden geçirin: Her zaman kullandığınız mutfak gereçleri, kolay erişilebilen yükseklikteki raflarda saklanmalıdır. Rafların üst katlarına ulaşmak için tabure veya iskemle yerine dengeli bir mutfak merdiveni kullanılmalıdır.

*Temizlik malzemeleri ve ilaçlara dikkat: Çocuklar ve evcil dostlarımız için tehlike oluşturacak maddeleri onların erişemeyeceği yerlere koyun. Bu tip malzemeleri su şişesi, içecek şişeleri gibi kaplarda saklamayın.

Isı nedeniyle oluşan hasarların önlenmesi ve giderilmesi

Sıcak tencere ve tavalarınızı asla tezgah üstüne ve eviyenizin içine koymayınız veya daima lastik ayak veya lastik tabanlı nihale üstüne koyunuz veya ocağın üstünde soğumasını bekleyiniz.
Eğer sıcak tencere veya tavanızı eviyenize koymak zorundaysanız altına mutlaka ısı önleyici bir koruyucu koyunuz veya en iyisi eviyenin içine birkaç parmak su doldurduktan sonra sıcak tencere veya tavanızı eviyenin içine bırakınız.

Ocak ve ızgarada dikkat edilecekler


Çağdaş elektrikli ev aletleri yüksek ısıda, çabuk pişirme ve ısıyı uzun müddet koruma yeteneklerine sahiptirler.Bundan doğabilecek hasarları önlemek için üretici talimatlarını izleyiniz ve aşağıdaki kurallara uyunuz.
Tencerenizi ocağın uygun büyüklükteki bölümüne ortalayarak yerleştiriniz.Taşan tencere tabanları izdüşümündeki bölgeleri sarartabilir.İki göze denk gelen çok büyük tencerelerde iki gözü birden yakmayınız.
kaynak:muder

Tezgah Bakımı

Laminat yüzeyli, sıcak bir tencereyle ufak bir kısmını yaktığım tezgahımın bu özrünü giderebilir miyim?

Ufak ve az yanmış bölgeleri bulaşık kremi gibi hafif aşındırıcılarla temizleyebilirsiniz.Bunun dışında çok yanmış bölgeler için mutfağınızı yapan kuruluşa veya tezgah yapan bir firmaya başvurunuz.

Anket

Sitemizle nasil tanistiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş