Adaçayı (Elma) Yağı Ve Faydaları

HAZIRLANIŞ ŞEKLİ : Adaçayı, ballıbabagiller familyasından yüzyıllardır insanlığa hizmet veren faydalı bir drogdur. Yapraklarından distilasyon ile Adaçayı (Acı Elma) yağı elde edilir.İÇİNDEKİLER: Tuyon,sincol,barneol ve piren maddeleri içerir.FAYDALARI : Bebeklerde gaz giderici,mide gazı giderici,ter kesici ve idrar arttırıcı etkileri vardır.Bronşit,aslın,adet düzensizliğinde ve hormon dengelenmesinde kullanılır. Cilt bakımı ve temizliğinde etkilidir. Mikrop öldürücü ve yara iyileştirici olarak kullanılmaktadır. Oniki parmak bağırsağındaki yaralara iyi gelir. Romatizma ve mafsal ağrılarında da kullanılır.


KULLANIM ŞEKLİ :Banyo suyuna katıldığında vücuda kuvvet ve dinçlik verdiği bilinmektedir. Günde bir defa bir çay bardağı suya veya şekere 3 damla damlatılarak alınır. Yara üzerine direk tatbik edilebilir.


UYARILAR : GÜNDE 3 DAMLADAN FAZLASI EPİLEPSİ VE KRAMP YAPABİLİR..

Adaçayı (Elma) Yağı Ve Faydaları yorumları

 • Image Description
  midyat
  11.12.2009

  acı elma yağı yakıcı bir yağ olduğu için bebeklerde gaz giderici olarak muhakkak sabit yağlarla seyreltilerek kullanılmalıdır. 50ml sabit yağa (susam yağı) 1 kapak dolusu adaçayı(acı elma yağı) karışıtırılarak bebeklerin göbek kısmına ve topuk altlarına masaj şeklinde uygulanır.

 • Image Description
  misafir
  23.02.2010

  merhaba benim 2 aylık bi oğlum var onunda gaz sorunu var.doktorumuz elma yağını önerdi fakat nasıl kullanmak gerektiğini bilmiyordum.sizin sayenizde öğrendim.saolun