Kudret Narı'nın Faydaları

Kudret narı Asya, Afrika ve Hindistan da yetisen turuncu renkli bir meyvedir.

Mide ülseri, bağırsak iltihabı, kabızlık ve gastrit için 40 gün süre ile tüketilmesi önerilir. Eylül ayında taze olarak çıkan kudret narı, olgunları balla karıştırılarak tüketilebilir.

Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta eziliyor, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yeniliyor. Üzerine hiçbir şey kullanılmıyor.
Ülser - 12 parmak - Gastrit, Asit fazlasi gibi mide-barsak sistemine bagli tüm hastaliklari kalici ve kesin tedavi eder,Karacigeri destekler, Egzama ve sedefe fayda verir, Yara ve iltihaplari giderir, Barsak tembelligini giderir, Hücre yeniler, Rahim yaralarina fayda verir, Yanik ve yaralara lapasi vurulur. Ayni zamanda yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içerir.
Ama esas önemli olan kurutulmus 1.sinif extra kaliteli Kudretnari meyvasinin kabuklarinin toz hale getirilmis özü olmasidir.
Uzun yillardir, eski insanlarin sifa için kullandiklari kudret nari, günümüzde genç nesil tarafindan pek taninmamaktadır.

Kadinlarin vajina yaralari için de kullandigi zeytinyaginda bekletilmis kudret nari, açik yaralar için ise en çabuk iyilestirici olarak biliniyor.
Bazi bitkiler eczanelerde ilaç olarak karsimiza çikarken birçogu da ham haliyle aktarlardan temin edilebiliyor